Dižstendes bibliotēka ir uzskatāma par jaunu bibliotēku, jo dibināta 1985. gada 1. janvārī. Tai brīdī bija būtiski pieaudzis Lībagu pagasta iedzīvotāju skaits un krietni paplašinājies ražošanas centrs ap toreizējo Stendes selekcijas staciju. Līdz tam tagadējās Dižstendes teritorijā bija tikai Stendes selekcijas stacijas bibliotēka, kas komplektēja pārsvarā zinātnisko literatūru un neapkalpoja vietējos iedzīvotājus. Un tomēr, brīdī, kad dibinājās Dižstendes bibliotēka, no tās tika nodalīta daļa fonda, kas pārgāja jaunās bibliotēkas īpašumā.

Šobrīd pieejamais bibliotēkas fonds un pietiekami plašais preses izdevumu klāsts piesaista dažādas lietotāju grupas. Interneta pieslēgums atvieglo vietējo iedzīvotāju darba meklējumus, norēķinu veikšanu, kā arī paplašina jauniešu un pārējo interesentu brīvā laika pavadīšanas iespējas. Bibliotēkas telpas ir pieejamas arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem un māmiņām ar bērnu ratiņiem.

Dižstendes bibliotēkas nolikums

Reģistrācijas apliecība

Akreditācijas apliecība

Jaunākās grāmatas

Dace Judina "Siers otrajai pelītei",

Sāra Larka "Kauri koka ēnā"

Kārena Vaita "Kad pudeļkokā dzied vējš"

Džons Boins "Ziemas pils"

Šerila Streida "Mežone"

Džūda Devero "Nakts pieder mīlētājiem".

Pieejamie preses izdevumi

Avīzes: Neatkarīgā Rīta Avīze (ar pielikumiem), Talsu Vēstis

Žurnāli: Kas Jauns, MMD (Medības. Makšķerēšana. Daba.), Klubs, Taka, Dārza Pasaule, SHAPE, Praktiskais Latvietis, Lauku Avīzes Tematiskā Avīze, Lilit, Leģendas, Geo, AgoTops, Ko Ārsti Tev Nestāsta, Mājas Viesis, 36,6oC Veselīgāk Saskanīgāk Gudrāk, Ilustrētā Pasaules Vēsture, Mistērija, Burda (Мода для полных), Planētas Noslēpumi, Astes, Bead&Button, Verena RUS, Burda RUS,Ilustrētā Zinātne, Tēvijas Sargs, Ieva, Ievas Veselība,Ievas Virtuve, Ievas Māja, Ievas Stāsti, Cosmopolitan, Sīrups, Rokdarbu Vācelīte, AutoBildLatvija, Praktiskie rokdarbi, Mans Mazais.

Jaunākā bērnu literatūra

Jū Nesbē "Doktora Proktora laika vanna"

Morīna Spērdžena "Es māku lasīt! 15 stāstiņi par dzīvniekiem"

Jaunumi

Mūsu lietotāju ievērībai: Cienījamie Dižstendes bibliotēkas apmeklētāji, sekojiet līdzi bibliotēkas darba laiku izmaiņām! Sākas vasaras sezona, un sestdienās līdz septembra sākumam vairs nebūsim pieejami.

Pakalpojumi
  • Grāmatu izsniegšana lasīšanai uz mājām
  • Vecāko žurnālu eksemplāru izsniegšana lasīšanai uz mājām
  • Bibliogrāfiskās uzziņas
  • Tematiskās izstādes
  • Kopēšana, skenēšana, izdrukas (maksas pakalpojumi pēc Talsu novada domes apstiprinātā cenrāža)
  • Individuāla lietotāju apmācība darbam ar datoru
  • Bezmaksas Lursoft laikrakstu datu bāze, Letonika